Návštěvní kniha / Visiting book

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 84
, Canon R6 / R5
Nazdar Láďo,

Jsem rád, že jsi začal fotografie přidávat trochu pravidelněji. :) Je to určitě lepší podívaná nežli na sociálních sítích.
Posledních pár fotografií, které byly ještě pořízené na Canon 5D mark II mi připomněly, že jsem se Tě vlastně chtěl zeptat co si vůbec myslíš o nových snímačích na R6 a R5?

Díky za názor a jen tak dál!

Daniel
icon odpověděl(a)
R5 není špatnej foťák, ale já dal přednost Sony A7r IV (lehčí, levnější, 60Mpix, lepší dynamika ve stínech .... atd atd ... :-)
, Kalendář LK 2021
Objednal jsem 35 Vašich kalendářů 2021a obdarovaní jsou nadšení, prý většiku kalendářů hází do koše ale tento jim vytřel zrak
, Kniha
Udělejte raději knihu.
, Výstava?
Dobrý den, nějaká výstava vašich fotek bude v roce 2020? Je někde ve veřejných prostorách k vidění vaše velkoplošná fotografie? Vaše dílo je k neuvěření..krásné..
icon odpověděl(a)
Letos nebude určitě a podle všeho ani v roce 2021 ..... Na vše jsem sám a prostě nestíhám. Ani další okolnosti bohužel myšlence na výstavu příliš nepřejí. Pokud něco dělám, tak se to snažím dělat co nejlépe - bez kompromisů a to zvedá náklady, které na skutečně kvalitní výstavu v důstojných a "světelně vhodných" prostorách nejsou zanedbatelné. Poslední spolkla půl mega (tehdy naštěstí do "sponzora"....) a nyní by to určitě levnější nebylo. Navíc dnes bohužel fotografie (a povědomí o její hodnotě) podlehla zničující inflaci.
Ve vyloženě veřejných prostorách moje dílo asi nenajdete. Moje fotoobrazy vlastní většinou soukromé společnosti a soukromé osoby. Nikam do "veřejných" prostor se se svým dílem necpu a nikomu nedělám reklamu - v tom jsou mnohem aktivnější a asi i "úspěšnější" ostatní :-)
, Technicé
Dobrý den,

jestli mohu tři technické:

1) dosáhl jste při tisku s použitím RIPu nějakých lepších výsledků (myslím např. přesnější barvy, širčího gsmutu...) než při tisku přímo na driver? (Tisknu na SC-P9000 přímo na driver s vlastními ICC profily. Barvy počítá Adobe ACE a rastrování provádí Epson driver a výsledky se mi zdají výborné. Trochu archaické rozhraní Epson driveru mi nijak zvlášť nevadí)

2) v čánku o skeneru Nikon LS 9000 ED píšete: "Rovinu filmu mám zajištěnu s přesností vyšší než 0.05mm.". Zajímá mne jestli jste používal ty skleněné držáky? (tuším FH-869G) Pokud jste požíval ty bez skla (tuším FH-869S) jak se Vám na středním formátu podařilo rovinu udržet?

3) Skenování v tekutině: V tom samém příspěvku někomu píšete, že v tekutině neskenujete. Na tento experimnet se chystám, tak by mne zajímalo jestli jste to zkoušel a zavrhnul. Pokud ano tak z jakého důvodu? Chytám se na tuto tekutinu:

https://wetmounting.com/Pages/lumina.html

dle těhle ukázek by to mohlo trochu pomoct:

https://wetmounting.com/Pages/SampleScans/nikon9000sample.html

a na závěr: jeslti se nepletu, tak pokud bude mít tekutina stejný index lomu jako podložka filmu, pak by se (pro poškrábsné filmy) mohlo ICE vypnout a tím předejít přehřívání skeneru.

Děkuji za odpovědi a názor na skenování v tekutině.

Zdravím Vás a přeji vše dobré do dalšího roku.
icon odpověděl(a)
1. Výsledky se zdají výborné, dokud je přímo neporovnáme s výsledky na jiných zařízeních. Profil na plotr jsem ladil několik let a zatím se mému výstupu nic jiného nevyrovná (hlavně téměř trojnásobná denzita černé, než bývá standard).

2. Sklo samozřejmě + justovaná rovina + podkládám 0,03mm rámečkem + AN prach.

3. Tekutina je čuňárna a nemá smysl s tím ani experimentovat.
, Česko 3
Česko 3 je překrásné, dokonce Sony A7 krásně zapadl mezi ostatní fotografie, pardon obrazy. Nefotíte, ale malujete, tohle prostě kýčaři nepochopí. Budou dál cvakat tisíce ostrých, digitálních, dokonalých fotek a lidi je budou dál přecvakávat na mobilech, ale nic jim to nedá......
, Namibie
Namibie 2004 je nadherná ty barvy, ten kontrast, ta přirozená kresba. Černá je černá a červená je opravdu sytě červená.
, Kniha
Dobrý den, také mě navrhovali tuto alternativu ve Foto Škoda, abych využil své skla od Canonu, no neposlechl jsem. Napadlo mě proč nenapíšete knihu, samo že velkou asi jako Codex gigas a plnou Vašich fotografií, kdyby se ke každé napsal příběh o jejím vzniku byla by to asi nejlepší publikace na světě. Největší knihy se přece píší přes noc v Čechách.
, Sony
Dobrý den, taky se připojuji k předchozímu dotazu o používání fotoaparátu Sony, ale spíše ve smyslu proč jste zvolil model s rozlišením 24 MPix místo Sony A7R III s vyšším rozlišením? Jinak nové fotografie v Galerii jsou parádní, hluboce smekám.
icon odpověděl(a)
Na rozlišení si příliš nehraju, neb ho většina objektivů po celé ploše záběru nedá. Větší plocha pixelů naopak znamená větší odstup od šumu (vyšší zisk). Sony pro mne byla tak trochu "z nouze ctnost", protože je to jediný "otevřený systém", který s adapterem Metabones umožňuje 100% využití objektivů od Canonu (bezzrcadla od Canonu jsou bohužel (z mnoha důvodů) nepoužitelnej šrot)). U Sony mne dost sere malej průměr bajonetu ... zatím jsem se u většiny objektivů naštěstí "vešel", ale připojení např. k astronomickému refraktoru znamená natvrdo uřízlé rohy :-(
Jinak originál skla pro Sony většinou silně vinětují, tudíž je pořizovat nebudu.

Hlavní důvod pořízení bezzrcadla jsem vysvětlil v novém článku v sekci "Blog-foto" :-)
, Fotografie
Dobrý den, jsem rád že jste nám ukázal nové fotografie. Moc se mi líbí. Je za nimi spousta času, schopností, vědomostí a kdoví čeho dalšího. Oceňuji, že skoro vždy přináší něco navíc. Možná je to tím, že jsem dříve trávil spoustu času venku v přírodě, v horách a tak mi hned naskočí podobná situace s pocity, prožitky a třeba i vůněmi které dodají fotografii jakýsi "třetí" rozměr. Jenom Vy jako autor však víte, jak to všechno v tu chvíli bylo.
Všiml jsem si, že nyní používáte i Sony A7III. Mohu poprosit pár slov proč zrovna tento model? Můžete ho upřednostnit před jinými? Děkuji
, Workshop
Reaguji na ten workshop, když vidím Jana Šibíka v pořadu České Televize Jak se fotí, tak chvílema žasnu, zúčastnil sem se jeho workshopu a souhlasím že je to továrna na prachy, na osobní instruktáž nebyl vůbec čas a jeho názor a postup je jediný možný přípustný, nadruhou stranu sem zjistil že nic neumím a musel bych na sobě tvrdě zapracovat. Co je však šok! Šibík si libuje v absolutně hnusném podání fotografie, kdyby se alespoň trochu pokusil o to aby ty fotky nepůsobily tak studeně digitálně, zakázal nám používat polarizák a to je i velký problém jeho seriálu. Všude má hnusnou bílou oblohu. Škoda že si jan Šmíd nevybral vás. Na ten Váš Workshop se hlásím a už šetřím :-)
, modified film scanner
Hello Ladislav
What had to be changed in the LS-9000-scanner? I have two MUP v2.67/220-vaccum-backs. they are wrong design. holes too big and field too small. not yet tested. Have altered M RB67/70/61.5mm(120/220) back. donor-side may be 120/220.
Can you provide adresse the the vaccum-back-maker. would try to get multiples of them.
cheers
Michael
WWW.STEREOPAN.ORG
, -
Dobrý den, tak jsem se zase po delší době podíval na vaše stránky a musím říct, že pořád patříte k tomu nejlepšímu u nás a i ve světě, Vaše díla mají myšlenku, krásnou prostorovou hlobku a technické zpracování. Váš odchod z APF chápu. Bohužel dnes se rodí přílíš moho 'fotografů" a kvalitní fotografie zaniká hlavně z důvodu neznalosti a neodbornosti. Přeji vám, ať se vám daří a pokud by jste někdy zvažoval Workshop, moc rád bych se s vámi setkal a popovídal o fotografii.
, Slovensko
Tak Slovensko je Paradní, škoda že nemáte nějaké kurzy focení.
icon odpověděl(a)
Úvahy na téma, zda mám či nemám začít pořádat workshopy, mne občas „přepadnou“, ale zatím jsem je vždy „zapudil“, neb se stále stíhám uživit (ač poslední dobou čím dále hůře) vlastní volnou tvorbou :-).....
I když – změna je život ....... Tak možná někdy.......
V minulosti jsem zastával a stále zastávám názor, že fotoworkshopy (absolutní většina pořádaná „sebevědomými rychlokvaškami“) mají za cíl akorát zkásnout klienty a zaplatit „lektorovi“ drahou cestu, aniž jim předá skutečně kvalitní, originální KNOW HOW.
Zase ale na druhou stranu by možná byla škoda, abych si vše, k čemu jsem došel, vzal s sebou do hrobu :-)
, Fotografická technika
Čas dospěl k tomu, že můj EOS5Dmk2 už předběhl i iPhone a tak jsem se rozhodl poohlédnout po novém stroji a jak tak koukám na krásný dokument fotografa Yanna Arthuse Bertranda, říkám si na co on to vlastně natáčí a našel jsem to, používá cineflex- https://gyrostabilizedsystems.com/cineflex/ samotná kamera se koupit nedá musíte si k ní přikoupit příslušenství: vrtulník, tož abych rozbil prasátko - Burešoj....

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 84