Kategorie: Aktuality

Finále "World Photographic Cup"

Moje fotografie ve finále WPC 

Normálně se fotografických soutěží, až na občasné výjimky, neúčastním, neb je (ve většině případů) považuji za „loterii“, kde se „kupují“ dosti drahé losy formou vstupních poplatků. Zatím jsem za možnost, dát do hry svoji fotku, ještě nikdy nic nezaplatil, a tento můj přístup do budoucna nehodlám z principu měnit. Např. Czech Press Photo, kde jsem v minulosti získal vícero prvních cen v kategorii příroda, se pro mne, po změně na zpoplatněnou webovou loterii, stalo minulostí. Takovéto soutěže navíc většinou nemají profesionální porotu, ani úroveň a nemíním tyto komerční akce sponzorovat :-)

Nuž, když jsem byl osloven Asociací profesionálních fotografů, abych dal fotku do hry na jednu z mála profesionálních světových soutěží, mající strukturu olympiády v oboru fotografie a disponující kvalifikovanou porotou, jmenovanou jednotlivými zúčastněnými zeměmi, „World Photographic Cup“ (WPC), tak jsem do toho nakonec šel. A to, na rozdíl od jiných „fotosalonů“, kde omezují maximální formát např. na 1000px pro delší stranu, obrazem v plném rozlišení.

Přes národní kolo postoupilo do světového z Česka dohromady 18 fotografií v 6 kategoriích, z toho 3 v kategorii „Nature (Landscape and Wildlife). A při slavnostním vyhlášení finalistů WPC v Nashville 15. ledna jsem se stal jediným reprezentantem ČR v tomto světovém fotografickém klání :-)

http://www.worldphotographiccup.org/wpc_gallery/finalists-2018/

http://www.worldphotographiccup.org/2018/01/29/ladies-and-gentlemen-the-wpc-2018-nation-awards/