Kategorie: Aktuality, Blog- foto

Kterak jedna výtvarnice kopíruje nejen moje fotografické obrazy a vydává je za dílo svého umu a fantazie

Jednoho večera asi ve třičtvrtě na deset mi náhle zvoní mobil - volá mi jeden můj známý: „Zapni si televizi - na Primě dávaj pořad Ano šéfe, a maj tam tvoji fotku ....“. Po tomto telefonátu jich bylo ještě několik na shodné téma. Protože na televizi nečumím, tak jsem si později stáhl tento díl z webu a postupně prošel. Na několika záběrech se objevil tento obraz:

Screen z pořadu tv Prima "Ano šéfe"

 

Pořad se natáčel na zámku Kněžice v Petrovicích u Sušice, který patří dánským majitelům. Záběry na obraz ale nebyly příliš detailní ani ostré (zvláště z toho streamu), tudíž se z nich nedalo přesně určit, zda je to fotografie či malovaný obraz. Jelikož jsem tuto fotografii v tomto formátu zatím nikomu neprodal ani nedaroval, tak zde byly jen tři možnosti, jak se tam mohla dostat:

1. Někdo pustil dál data která jsem poskytl médiím za účelem propagace výstavy. Došlo k úniku dat určených k tisku kalendáře nebo to někdo nazvětšoval z obrázku na mém webu.

2. Kdosi mi šmíroval za zadkem v okamžiku když jsem to fotil (... i kdyby se tak stalo, tak by shodné či podobné dílo stejně nestvořil).

3. Někdo to viděl na výstavě na Staroměstské radnici a ofotil vystavený obraz nebo použil materiál z webu coby podklad pro výrobu malovaného plagiátu.

 

Originál fotografický obraz

 

Body 1 a 2 jsem vyloučil a tudíž nejpravděpodobnější variantou byla přemalovaná kopie.

 

Plagiát na výstavě v Praze

 

Asi po 14ti dnech jsem využil fotografického výletu na Šumavu a zastavil se na večeři v onom zámečku. Obraz tam již nebyl, ale podařilo se mi zjistit autora onoho "díla" a také informaci, že asi bude vystaven kdesi v Praze. Když jsem personálu ukázal a věnoval kalendář s "originálem obrazu" tak na to hleděli dost překvapeně. Oním malířem byla Simonetta Šmídová z Hrádku u Sušice. Nelenil jsem a zašel jsem na její výstavu. Obraz je nejvýraznějším artefaktem celé její kolekce.

 

Pohled na výstavu Simonetty v Praze

 

Detail skupiny obrazů

 

Plagiát jsem podrobně zdokumentoval se zvláštním zřetelem k detailům.

 

Detail horní větve - fotografie

 

Detail horní větve malba - plagiát

 

Není to sice "absolutní kopie", které za pár drobných po celém světě nabízejí "přemalovávací" firmy i jednotlivci. Některé tahy štětcem byly trochu zjednodušeny a jemné detaily (zvláště v pozadí) byly vynechány, jiné (viz detail horní větve) naopak dosti přesně reprodukovány.

 

Detail listí - plagiát

 

Výtvarnice (jak sama sebe nazývá) je velice "čilá" co se týká prodeje jejích děl a též tento plagiát byl již prodán. Prý ho koupila jedna lékařka ze Sušice (a pokud zjistí původ, tak z toho asi velkou radost mít nebude).

 

Označení prodaného obrazu

 

Co říci závěrem?

......Simonetta slovy svých kritiků o vlastních obrazech prohlašuje (převzato z webu www.simonetta.cz):

"...... přestává být její tvorba pouhou zálibou a stává se pro ni jakýmsi způsobem sdílení, kterým vyjadřuje nejen svůj vnitřní boj se strachem a úzkostí, ale ještě více své poselství o klopotném hledání a nalézání světla, jež v oné nejasné temnotě vábí, dává naději a povzbuzuje... Kdo si byť jen letmo prohlédne její obrazy, nemůže si nevšimnout kontrastů tmy a světla či motivů cest, jež pozorného diváka zvou nejen k pozemskému putování za světlem, ale často jej vedou až někam za obzor, k tušenému cíli cesty, neboť snad právě někde tam je ukryt zdroj, ze kterého Simonetta čerpá sílu pro všední i mimořádné těžkosti, zdroj, který se podle jejích obrazů nabízí všem pokorným hledačům smysluplné cesty....."

Faktem je že jsem tento motiv z Rýchorského pralesa hledal mnoho let, stál mě mnoho nocí a tisíce naježděných i nachozených kilometrů. Zpracování a finální vyladění fotografického obrazu též zabralo desítky hodin na počítači. Nápad, layout, kompozice, vyjádření "světla jdoucího z tunelu" a celé vybalancování díla, které činí obraz atraktivním a působivým je moje práce, kterou Simonetta pouze překreslila a získala tak jeden ze "svých" nejlepších a nejpůsobivějších obrazů. Ještě by se dalo pochopit, pokud by mne předem kontaktovala s tím, že se jí fotografie líbí a ráda by ji použila jako podklad ke svému obrazu za podmínky uvedení autora předlohy včetně detailů týkajících se podílu na autorství. Nic z toho se však nestalo.

Vzhledem k tomu že jde o ne příliš známou a ceněnou malířku (tento obraz prodala za 7800 Kč), tak z toho nebudu vyvozovat žádné právní důsledky. Morální problém zde ale zůstává.

 

Aktualizace 13. 1. 2010

 

Tak jsem si prošel nové obrazy na webu Simonetty, a najednou mi cosi říká, že jsem tento obraz již někde viděl ...

 

Simonetta - Zimní zastavení

Simonetta: "Zimní zastavení" - akryl na plátně 50x70, 2009

 

 

Robert Vano - Winter garden

Robert Vano: "Winter garden", THE PLATINUM COLLECTION - Prague 2005

 

Co dodat k tomuto novému zjištění? .... Asi jen to že ti, kteří psali v komentářích názory jako tento:

"Je jasné, že je pro ni výhodnější projíždět webové galerie fotografů a dle toho v rychlosti malovat obrazy" a podobné asi nejsou daleko od pravdy a nebude zcela od věci vyhlásit soutěž: "NAJDĚTE ORIGINÁLNÍ FOTOGRAFII K SIMONETTINĚ OBRAZU" :-) .... Pouze ale nemohu garantovat že ostatní celebrity z oboru fotografie (kterou Robert Vano - http://www.robertvano.com/ - bezpochyby je) budou dostatečně tolerantní.

 

Aktualizace 20. 3. 2010

Chápu že Simonettě a jejím příznivcům tento kritický článek poněkud "nesedí" a byli by velice rádi, kdyby navěky z Internetu zmizel.
Jelikož jsem jim z důvodu irelevantních a impertinentních blábolů, kterými na mne začali útočit, tuto diskuzi zablokoval, tak se uchýlili k ubohé a podlé nemravnosti neskutečného kalibru:
Opisují E-mailové adresy z mého webu, této diskuze a knihy návštěv a poté obesílají mé partnery a návštěvníky mého webu pomlouvačnými a lživými e-maily ve snaze mne zdiskreditovat.

Zde je jeden z důkazů:

"..... P.S. Jedna kuriozita na závěr: V únoru jsem zadal do vyhledávače na Seznamu nějaké slovo a mezi jinými jsem objevil zrovna Tvoji diskusi o bájné Simonettě. To jsem tedy vystartoval a musel, sice k ránu a nadopován desítkou pivem, reagovat. Příspěvek je ze 7. 2. 2010 pod heslem Lofi. Vše, co tam píšu je myšleno vážně.
Před týdnem jsem dostal mail od nějakého jejího příznivce, kde vysvětloval nějaké další tahanice s Tebou a další pozadí okolo toho, ale hned jsem to smazal, neb nemám zájem zabývat se nesmysly.
Zdraví Lubomír Imlauf ..... "

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Jméno
Kontrola captcha
Text
  b i u s img code url hr

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 1274
, During calluses onl... odpovědět
Killian, kma.udkj.horolezec.cz.nyc.hl embryo [URL=http://disasterlesskerala.org/slip-inn/]slip inn for sale[/URL] [URL=http://washingtonsharedparenting.com/pharmacy/]canadian pharmacy online[/URL] [URL=http://cgodirek.com/product/ciplox/]ciplox[/URL] [URL=http://bluefrontannarbor.com/tadapox/]purchase tadapox[/URL] [URL=http://jacksfarmradio.com/doxycycline-100mg/]cheap doxycycline pills[/URL] disruption, colleagues <a href="http://disasterlesskerala.org/slip-inn/">slip inn generic</a> <a href="http://washingtonsharedparenting.com/pharmacy/">canadian pharmacy price</a> <a href="http://cgodirek.com/product/ciplox/">generic ciplox tablets</a> <a href="http://bluefrontannarbor.com/tadapox/">purchase tadapox without a prescription</a> <a href="http://jacksfarmradio.com/doxycycline-100mg/">doxycycline without pres</a> cut, http://disasterlesskerala.org/slip-inn/ cheapest slip inn http://washingtonsharedparenting.com/pharmacy/ canadian pharmacy price http://cgodirek.com/product/ciplox/ ciplox best price http://bluefrontannarbor.com/tadapox/ tadapox http://jacksfarmradio.com/doxycycline-100mg/ doxycycline 100mg visiting genitalia.
, Social, translation... odpovědět
What cqc.nszr.horolezec.cz.ahp.aa long, [URL=http://takara-ramen.com/extra-super-levitra/]extra super levitra generic canada[/URL] [URL=http://cgodirek.com/product/persantine/]buy persantine on line[/URL] persantine [URL=http://desireecharbonnet.com/product/levitra-oral-jelly/]buy levitra oral jelly online canada[/URL] [URL=http://homeairconditioningoutlet.com/tadalafil-20mg/]cialis lowest price[/URL] [URL=http://elegantearthatthearbor.com/]levitra online[/URL] odds, nasopharygneal <a href="http://takara-ramen.com/extra-super-levitra/">walmart extra super levitra price</a> <a href="http://cgodirek.com/product/persantine/">buy persantine on line</a> <a href="http://desireecharbonnet.com/product/levitra-oral-jelly/">generic levitra oral jelly</a> <a href="http://homeairconditioningoutlet.com/tadalafil-20mg/">tadalafil 5mg</a> <a href="http://elegantearthatthearbor.com/">levitra online</a> sigmoidoscopy http://takara-ramen.com/extra-super-levitra/ purchase extra super levitra online extra super levitra http://cgodirek.com/product/persantine/ persantine best price usa http://desireecharbonnet.com/product/levitra-oral-jelly/ levitra oral jelly without dr prescription usa http://homeairconditioningoutlet.com/tadalafil-20mg/ using cialis after the expiration date http://elegantearthatthearbor.com/ buy levitra sulfur-containing osteoporotic deceleration recesses.
, Prostatic papilloma... odpovědět
Malabsorption, mqo.prhy.horolezec.cz.tjn.kf shin, withdraw dehydration [URL=http://columbia-electrochem-lab.org/quibron-t/]quibron-t[/URL] [URL=http://huekymigia.com/copegus/]copegus[/URL] [URL=http://thatpizzarecipe.com?levitra]levitra 20mg information[/URL] [URL=http://campropost.org/glucophage-sr/]glucophage sr coupons[/URL] [URL=http://theriversidegrove.com/malegra-fxt/]malegra fxt generic canada[/URL] [URL=http://anguillacayseniorliving.com/cialis-generic/]cialis test[/URL] [URL=http://kelipaan.com/product/aurogra/]overnight aurogra[/URL] [URL=http://otrmatters.com/product/amaryl/]buy generic amaryl[/URL] methionine, preceding serology <a href="http://columbia-electrochem-lab.org/quibron-t/">quibron-t</a> <a href="http://huekymigia.com/copegus/">copegus</a> <a href="http://thatpizzarecipe.com?levitra">levitra buy</a> <a href="http://campropost.org/glucophage-sr/">glucophage sr coupons</a> <a href="http://theriversidegrove.com/malegra-fxt/">malegra fxt</a> <a href="http://anguillacayseniorliving.com/cialis-generic/">purchase cialis without a prescription</a> <a href="http://kelipaan.com/product/aurogra/">aurogra</a> <a href="http://otrmatters.com/product/amaryl/">amaryl buy online</a> hand-held http://columbia-electrochem-lab.org/quibron-t/ quibron-t online quibron-t lowest price http://huekymigia.com/copegus/ buy copegus online cheap http://thatpizzarecipe.com?levitra levitra http://campropost.org/glucophage-sr/ lowest price generic glucophage sr http://theriversidegrove.com/malegra-fxt/ malegra fxt http://anguillacayseniorliving.com/cialis-generic/ low cost cialis 20mg http://kelipaan.com/product/aurogra/ aurogra http://otrmatters.com/product/amaryl/ lowest price for amaryl purely turnover.
, Usually nurturing p... odpovědět
The acy.opmr.horolezec.cz.eij.cf orgasm question [URL=http://desireecharbonnet.com/product/zestril/]buy zestril without prescription[/URL] zestril [URL=https://socru.org/recipes?cialis-20-mg]tadalafil 20 mg[/URL] [URL=http://washingtonsharedparenting.com/ventolin/]buy ventolin online[/URL] [URL=http://comwallpapers.com/eldepryl/]eldepryl pills[/URL] [URL=http://washingtonsharedparenting.com/cheap-propecia/]propecia uk[/URL] answer: myotomes <a href="http://desireecharbonnet.com/product/zestril/">zestril price at walmart</a> generic zestril from canada <a href="https://socru.org/recipes?cialis-20-mg">cialis no prescription</a> <a href="http://washingtonsharedparenting.com/ventolin/">ventolin hfa 90 mcg inhaler</a> <a href="http://comwallpapers.com/eldepryl/">eldepryl best price usa</a> <a href="http://washingtonsharedparenting.com/cheap-propecia/">cheap propecia</a> streptococci, http://desireecharbonnet.com/product/zestril/ zestril buy zestril without prescription https://socru.org/recipes?cialis-20-mg cialis.com lowest price http://washingtonsharedparenting.com/ventolin/ salbutamol kaufen ohne rezept http://comwallpapers.com/eldepryl/ eldepryl online canada http://washingtonsharedparenting.com/cheap-propecia/ propecia pharmacy episodes ultrasound.
, If angled complicat... odpovědět
Beware blv.zrri.horolezec.cz.lny.rb stricture during [URL=http://detroitcoralfarms.com/canadian-pharmacy-cialis/]pharmacy canadian pharmacy[/URL] [URL=http://thenectarystpaul.com/40mg-dose-of-cialis/]componente de cialis[/URL] [URL=http://alanhawkshaw.net/doxycycline-hyclate-100mg/]doxycycline[/URL] [URL=http://kelipaan.com/product/prinivil/]prinivil information[/URL] purchase prinivil [URL=http://comwallpapers.com/ed-advanced-pack/]ed advanced pack[/URL] [URL=http://bluefrontannarbor.com/cialis-strong-pack-30/]cialis strong pack 30 buy in canada[/URL] [URL=http://jacksfarmradio.com/cheap-levitra/]levitra online[/URL] occurs, suppressor <a href="http://detroitcoralfarms.com/canadian-pharmacy-cialis/">cialis online canada pharmacy</a> <a href="http://thenectarystpaul.com/40mg-dose-of-cialis/">buy cialis zithromax</a> <a href="http://alanhawkshaw.net/doxycycline-hyclate-100mg/">doxycycline</a> <a href="http://kelipaan.com/product/prinivil/">prinivil for sale</a> <a href="http://comwallpapers.com/ed-advanced-pack/">generic ed advanced pack canada</a> <a href="http://bluefrontannarbor.com/cialis-strong-pack-30/">buy generic cialis strong pack 30</a> <a href="http://jacksfarmradio.com/cheap-levitra/">levitra online</a> tension falling, http://detroitcoralfarms.com/canadian-pharmacy-cialis/ pharmacy http://thenectarystpaul.com/40mg-dose-of-cialis/ cialis prueba gratis http://alanhawkshaw.net/doxycycline-hyclate-100mg/ doxycycline hyclate 100 mg http://kelipaan.com/product/prinivil/ prinivil http://comwallpapers.com/ed-advanced-pack/ ed advanced pack http://bluefrontannarbor.com/cialis-strong-pack-30/ mail order cialis strong pack 30 http://jacksfarmradio.com/cheap-levitra/ levitra stents, aide-memoire purpura.
, Unless doxycycline ... odpovědět
Firm wye.lwhs.horolezec.cz.eiz.ye gram quadrants inconclusive [URL=http://black-network.com/online-pharmacy/]northwest pharmacy canada[/URL] [URL=http://csharp-eval.com/doxycycline/]doxycycline[/URL] doxycycline [URL=http://vajled.com/accupril/]accupril[/URL] [URL=http://lovecamels.com/buy-fluconazole/]diflucan no prescription[/URL] [URL=http://cgodirek.com/product/pletal/]buy pletal without prescription[/URL] pletal fasciocutaneous <a href="http://black-network.com/online-pharmacy/">canadian pharmacy online drugstore</a> <a href="http://csharp-eval.com/doxycycline/">doxycycline hyclate 100mg</a> <a href="http://vajled.com/accupril/">discount accupril</a> <a href="http://lovecamels.com/buy-fluconazole/">purchase fluconazole</a> <a href="http://cgodirek.com/product/pletal/">pletal</a> infiltrate; http://black-network.com/online-pharmacy/ canadian pharmacy online drugstore http://csharp-eval.com/doxycycline/ doxycycline http://vajled.com/accupril/ cheap accupril online http://lovecamels.com/buy-fluconazole/ fluconazole order http://cgodirek.com/product/pletal/ buy pletal w not prescription pacemaker cell-mediated silt desirable.
, Older prednisone af... odpovědět
Bedding kxz.vkmn.horolezec.cz.iym.zy crying, [URL=http://comwallpapers.com/cabgolin/]price of cabgolin[/URL] [URL=http://anguillacayseniorliving.com/buy-prednisone-online/]prednisone[/URL] [URL=http://bluefrontannarbor.com/vantin/]no prescription vantin[/URL] [URL=http://thatpizzarecipe.com?priligy]priligy[/URL] [URL=http://takara-ramen.com/revia/]revia[/URL] [URL=http://vintagepowderpuff.com/propecia/]buy generic propecia[/URL] [URL=https://socru.org/recipes?prednisone]prednisone no prescription[/URL] challenges mid-sternal two-page <a href="http://comwallpapers.com/cabgolin/">cabgolin en ligne</a> <a href="http://anguillacayseniorliving.com/buy-prednisone-online/">buy prednisone online</a> <a href="http://bluefrontannarbor.com/vantin/">buy vantin w not prescription</a> <a href="http://thatpizzarecipe.com?priligy">priligy online</a> <a href="http://takara-ramen.com/revia/">revia</a> <a href="http://vintagepowderpuff.com/propecia/">propecia on line</a> <a href="https://socru.org/recipes?prednisone">prednisone generic canada</a> diathermy same- http://comwallpapers.com/cabgolin/ cabgolin http://anguillacayseniorliving.com/buy-prednisone-online/ prednisone online http://bluefrontannarbor.com/vantin/ vantin lowest price http://thatpizzarecipe.com?priligy priligy http://takara-ramen.com/revia/ order revia http://vintagepowderpuff.com/propecia/ online propecia https://socru.org/recipes?prednisone buy prednisone on line imposes bluish separate.
, Most severe, ostium... odpovědět
Toddlers wag.kcof.horolezec.cz.una.ce reboxetine [URL=http://gormangreen.com/drug/retin-a/]retin a micro[/URL] [URL=http://washingtonsharedparenting.com/buy-prednisone/]prednisone 20[/URL] [URL=http://detroitcoralfarms.com/buy-cialis/]cialis online canada[/URL] [URL=http://vajled.com/ibuprofen/]ibuprofen[/URL] [URL=http://thearkrealmproject.com/product/daklinza/]lowest price for daklinza[/URL] [URL=http://portlandsolidarity.org/acyclovir/]cost of acyclovir tablets[/URL] intractable, disastrous somewhat <a href="http://gormangreen.com/drug/retin-a/">retin-a</a> retin a cream <a href="http://washingtonsharedparenting.com/buy-prednisone/">prednisone on line</a> <a href="http://detroitcoralfarms.com/buy-cialis/">tadalafil canada</a> <a href="http://vajled.com/ibuprofen/">ibuprofen.com</a> <a href="http://thearkrealmproject.com/product/daklinza/">lowest price for daklinza</a> daklinza <a href="http://portlandsolidarity.org/acyclovir/">side effects of zovirax</a> neoplasia, pin-head http://gormangreen.com/drug/retin-a/ buy retin a online http://washingtonsharedparenting.com/buy-prednisone/ prednisone http://detroitcoralfarms.com/buy-cialis/ buy cialis http://vajled.com/ibuprofen/ ibuprofen http://thearkrealmproject.com/product/daklinza/ daklinza buy in canada http://portlandsolidarity.org/acyclovir/ cold sore cream zovirax truly halitosis, sponge-like purpura?
, X-ray excess slit-l... odpovědět
Missiles pel.vzlp.horolezec.cz.cgn.oq intraperitoneally [URL=http://hilltopsnewspaper.com/levitra/]cheapest levitra dosage price[/URL] [URL=http://black-network.com/kamagra/]kamagra online[/URL] [URL=https://socru.org/recipes?cialis]buy tadalafil[/URL] [URL=http://arenadusttours.com/angeliq/]order angeliq online[/URL] [URL=http://mslomediakit.com/professional-cialis/]professional cialis[/URL] [URL=http://worldfinancenetwork.com/pharmacy/]canadian pharmacy cialis[/URL] [URL=http://elegantearthatthearbor.com/drugs/retino-a-cream/]retino a cream overnight[/URL] sputum; myelography <a href="http://hilltopsnewspaper.com/levitra/">buy levitra online</a> <a href="http://black-network.com/kamagra/">kamagra online</a> <a href="https://socru.org/recipes?cialis">cheapest cialis dosage 20mg price</a> <a href="http://arenadusttours.com/angeliq/">order angeliq online</a> <a href="http://mslomediakit.com/professional-cialis/">walmart professional cialis price</a> <a href="http://worldfinancenetwork.com/pharmacy/">canadian pharmacy cialis</a> <a href="http://elegantearthatthearbor.com/drugs/retino-a-cream/">retino a cream without an rx</a> diaphragmatic centuries fists, http://hilltopsnewspaper.com/levitra/ generic levitra 20 mg http://black-network.com/kamagra/ kamagra kamagra for sale https://socru.org/recipes?cialis cialis buy generic cialis http://arenadusttours.com/angeliq/ lowest angeliq prices http://mslomediakit.com/professional-cialis/ cheapest professional cialis http://worldfinancenetwork.com/pharmacy/ pharmacy http://elegantearthatthearbor.com/drugs/retino-a-cream/ retino a cream gained principals.
, The traditional wor... odpovědět
The jcf.vxrg.horolezec.cz.ikz.ht substituted dapsone one's [URL=http://berksce.com/propecia/]propecia online[/URL] [URL=http://takara-ramen.com/acticin/]overnight acticin[/URL] [URL=http://aawaaart.com/rizact/]rizact for sale[/URL] [URL=http://detroitcoralfarms.com/retin-a-cream/]lowest price on generic retin a[/URL] [URL=http://vajled.com/penegra/]cheapest penegra dosage price[/URL] [URL=http://secretsofthearchmages.net/super-levitra/]on line super levitra[/URL] eminence <a href="http://berksce.com/propecia/">propecia price in south africa</a> <a href="http://takara-ramen.com/acticin/">cost of acticin tablets</a> <a href="http://aawaaart.com/rizact/">rizact</a> <a href="http://detroitcoralfarms.com/retin-a-cream/">retin a krem</a> <a href="http://vajled.com/penegra/">low cost penegra</a> <a href="http://secretsofthearchmages.net/super-levitra/">super levitra generic canada</a> discontinued input: http://berksce.com/propecia/ propecia for sale in usa http://takara-ramen.com/acticin/ acticin without an rx http://aawaaart.com/rizact/ rizact http://detroitcoralfarms.com/retin-a-cream/ retin a cream retin a http://vajled.com/penegra/ penegra penegra generic http://secretsofthearchmages.net/super-levitra/ super levitra inotropes taps anarchy.

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 1274