Kategorie: Aktuality, Blog- foto

Kterak jedna výtvarnice kopíruje nejen moje fotografické obrazy a vydává je za dílo svého umu a fantazie

Jednoho večera asi ve třičtvrtě na deset mi náhle zvoní mobil - volá mi jeden můj známý: „Zapni si televizi - na Primě dávaj pořad Ano šéfe, a maj tam tvoji fotku ....“. Po tomto telefonátu jich bylo ještě několik na shodné téma. Protože na televizi nečumím, tak jsem si později stáhl tento díl z webu a postupně prošel. Na několika záběrech se objevil tento obraz:

Screen z pořadu tv Prima "Ano šéfe"

 

Pořad se natáčel na zámku Kněžice v Petrovicích u Sušice, který patří dánským majitelům. Záběry na obraz ale nebyly příliš detailní ani ostré (zvláště z toho streamu), tudíž se z nich nedalo přesně určit, zda je to fotografie či malovaný obraz. Jelikož jsem tuto fotografii v tomto formátu zatím nikomu neprodal ani nedaroval, tak zde byly jen tři možnosti, jak se tam mohla dostat:

1. Někdo pustil dál data která jsem poskytl médiím za účelem propagace výstavy. Došlo k úniku dat určených k tisku kalendáře nebo to někdo nazvětšoval z obrázku na mém webu.

2. Kdosi mi šmíroval za zadkem v okamžiku když jsem to fotil (... i kdyby se tak stalo, tak by shodné či podobné dílo stejně nestvořil).

3. Někdo to viděl na výstavě na Staroměstské radnici a ofotil vystavený obraz nebo použil materiál z webu coby podklad pro výrobu malovaného plagiátu.

 

Originál fotografický obraz

 

Body 1 a 2 jsem vyloučil a tudíž nejpravděpodobnější variantou byla přemalovaná kopie.

 

Plagiát na výstavě v Praze

 

Asi po 14ti dnech jsem využil fotografického výletu na Šumavu a zastavil se na večeři v onom zámečku. Obraz tam již nebyl, ale podařilo se mi zjistit autora onoho "díla" a také informaci, že asi bude vystaven kdesi v Praze. Když jsem personálu ukázal a věnoval kalendář s "originálem obrazu" tak na to hleděli dost překvapeně. Oním malířem byla Simonetta Šmídová z Hrádku u Sušice. Nelenil jsem a zašel jsem na její výstavu. Obraz je nejvýraznějším artefaktem celé její kolekce.

 

Pohled na výstavu Simonetty v Praze

 

Detail skupiny obrazů

 

Plagiát jsem podrobně zdokumentoval se zvláštním zřetelem k detailům.

 

Detail horní větve - fotografie

 

Detail horní větve malba - plagiát

 

Není to sice "absolutní kopie", které za pár drobných po celém světě nabízejí "přemalovávací" firmy i jednotlivci. Některé tahy štětcem byly trochu zjednodušeny a jemné detaily (zvláště v pozadí) byly vynechány, jiné (viz detail horní větve) naopak dosti přesně reprodukovány.

 

Detail listí - plagiát

 

Výtvarnice (jak sama sebe nazývá) je velice "čilá" co se týká prodeje jejích děl a též tento plagiát byl již prodán. Prý ho koupila jedna lékařka ze Sušice (a pokud zjistí původ, tak z toho asi velkou radost mít nebude).

 

Označení prodaného obrazu

 

Co říci závěrem?

......Simonetta slovy svých kritiků o vlastních obrazech prohlašuje (převzato z webu www.simonetta.cz):

"...... přestává být její tvorba pouhou zálibou a stává se pro ni jakýmsi způsobem sdílení, kterým vyjadřuje nejen svůj vnitřní boj se strachem a úzkostí, ale ještě více své poselství o klopotném hledání a nalézání světla, jež v oné nejasné temnotě vábí, dává naději a povzbuzuje... Kdo si byť jen letmo prohlédne její obrazy, nemůže si nevšimnout kontrastů tmy a světla či motivů cest, jež pozorného diváka zvou nejen k pozemskému putování za světlem, ale často jej vedou až někam za obzor, k tušenému cíli cesty, neboť snad právě někde tam je ukryt zdroj, ze kterého Simonetta čerpá sílu pro všední i mimořádné těžkosti, zdroj, který se podle jejích obrazů nabízí všem pokorným hledačům smysluplné cesty....."

Faktem je že jsem tento motiv z Rýchorského pralesa hledal mnoho let, stál mě mnoho nocí a tisíce naježděných i nachozených kilometrů. Zpracování a finální vyladění fotografického obrazu též zabralo desítky hodin na počítači. Nápad, layout, kompozice, vyjádření "světla jdoucího z tunelu" a celé vybalancování díla, které činí obraz atraktivním a působivým je moje práce, kterou Simonetta pouze překreslila a získala tak jeden ze "svých" nejlepších a nejpůsobivějších obrazů. Ještě by se dalo pochopit, pokud by mne předem kontaktovala s tím, že se jí fotografie líbí a ráda by ji použila jako podklad ke svému obrazu za podmínky uvedení autora předlohy včetně detailů týkajících se podílu na autorství. Nic z toho se však nestalo.

Vzhledem k tomu že jde o ne příliš známou a ceněnou malířku (tento obraz prodala za 7800 Kč), tak z toho nebudu vyvozovat žádné právní důsledky. Morální problém zde ale zůstává.

 

Aktualizace 13. 1. 2010

 

Tak jsem si prošel nové obrazy na webu Simonetty, a najednou mi cosi říká, že jsem tento obraz již někde viděl ...

 

Simonetta - Zimní zastavení

Simonetta: "Zimní zastavení" - akryl na plátně 50x70, 2009

 

 

Robert Vano - Winter garden

Robert Vano: "Winter garden", THE PLATINUM COLLECTION - Prague 2005

 

Co dodat k tomuto novému zjištění? .... Asi jen to že ti, kteří psali v komentářích názory jako tento:

"Je jasné, že je pro ni výhodnější projíždět webové galerie fotografů a dle toho v rychlosti malovat obrazy" a podobné asi nejsou daleko od pravdy a nebude zcela od věci vyhlásit soutěž: "NAJDĚTE ORIGINÁLNÍ FOTOGRAFII K SIMONETTINĚ OBRAZU" :-) .... Pouze ale nemohu garantovat že ostatní celebrity z oboru fotografie (kterou Robert Vano - http://www.robertvano.com/ - bezpochyby je) budou dostatečně tolerantní.

 

Aktualizace 20. 3. 2010

Chápu že Simonettě a jejím příznivcům tento kritický článek poněkud "nesedí" a byli by velice rádi, kdyby navěky z Internetu zmizel.
Jelikož jsem jim z důvodu irelevantních a impertinentních blábolů, kterými na mne začali útočit, tuto diskuzi zablokoval, tak se uchýlili k ubohé a podlé nemravnosti neskutečného kalibru:
Opisují E-mailové adresy z mého webu, této diskuze a knihy návštěv a poté obesílají mé partnery a návštěvníky mého webu pomlouvačnými a lživými e-maily ve snaze mne zdiskreditovat.

Zde je jeden z důkazů:

"..... P.S. Jedna kuriozita na závěr: V únoru jsem zadal do vyhledávače na Seznamu nějaké slovo a mezi jinými jsem objevil zrovna Tvoji diskusi o bájné Simonettě. To jsem tedy vystartoval a musel, sice k ránu a nadopován desítkou pivem, reagovat. Příspěvek je ze 7. 2. 2010 pod heslem Lofi. Vše, co tam píšu je myšleno vážně.
Před týdnem jsem dostal mail od nějakého jejího příznivce, kde vysvětloval nějaké další tahanice s Tebou a další pozadí okolo toho, ale hned jsem to smazal, neb nemám zájem zabývat se nesmysly.
Zdraví Lubomír Imlauf ..... "

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Jméno
Kontrola captcha
Text
  b i u s img code url hr

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 1380
, It associations, us... odpovědět
In qpw.xrzv.horolezec.cz.nms.gb enabling toxaemia, [URL=http://failedpilot.com/cialis-online/]cialis pharmacy online[/URL] [URL=http://homeairconditioningoutlet.com/product/propecia/]propecia finasteride[/URL] [URL=http://clearcandybags.com/azithromycin-dosage/]azithromycin dosage[/URL] [URL=http://ormondbeachflorida.org/sale-levitra/]levitra 20mg from usa[/URL] [URL=http://wyovacationrental.com/purchase-azithromycin-online/]azithromycin 3 dose package[/URL] positively <a href="http://failedpilot.com/cialis-online/">cialis 20 mg price</a> <a href="http://homeairconditioningoutlet.com/product/propecia/">propecia without prescription</a> <a href="http://clearcandybags.com/azithromycin-dosage/">order zithromax</a> <a href="http://ormondbeachflorida.org/sale-levitra/">sale levitra</a> <a href="http://wyovacationrental.com/purchase-azithromycin-online/">zithromax z</a> half-life, http://failedpilot.com/cialis-online/ buycialisonlinecanada.org http://homeairconditioningoutlet.com/product/propecia/ propecia http://clearcandybags.com/azithromycin-dosage/ teva azithromycin 500 mg http://ormondbeachflorida.org/sale-levitra/ sale levitra http://wyovacationrental.com/purchase-azithromycin-online/ lek zithromax anorexic abattoirs, prominences knowledge.
, But amitriptyline g... odpovědět
Causes vxk.utcq.horolezec.cz.uym.ra emerges consult, stabilize [URL=http://desktopindia.com/levitra-for-sale/]cheapest levitra[/URL] [URL=http://ourwanderland.com/drugs/cytoxan/]cytoxan buy online[/URL] [URL=http://gasmaskedlestat.com/item/prednisone-10-mg-online/]prednisone 10 mg online[/URL] [URL=http://healinghorsessanctuary.com/item/prednisone-without-rx/]cheap prednisone pills[/URL] [URL=http://mrcpromotions.com/zovirax/]zovirax cost[/URL] midclavicular <a href="http://desktopindia.com/levitra-for-sale/">levitra without a prescription</a> <a href="http://ourwanderland.com/drugs/cytoxan/">cytoxan buy in canada</a> <a href="http://gasmaskedlestat.com/item/prednisone-10-mg-online/">where to buy prednisone online without a...</a> <a href="http://healinghorsessanctuary.com/item/prednisone-without-rx/">buy prednisone online no prescription</a> <a href="http://mrcpromotions.com/zovirax/">zovirax</a> focus http://desktopindia.com/levitra-for-sale/ levitra http://ourwanderland.com/drugs/cytoxan/ cytoxan http://gasmaskedlestat.com/item/prednisone-10-mg-online/ prednisone treat feline herpes http://healinghorsessanctuary.com/item/prednisone-without-rx/ prednisone for sale online no perscription prednisone without rx http://mrcpromotions.com/zovirax/ zovirax cost operator territory.
, L detect myths otal... odpovědět
Relaxing qls.icuc.horolezec.cz.xrx.ly potassium, [URL=http://passagesinthevoid.com/plavix/]plavix[/URL] [URL=http://davincipictures.com/nevimune/]nevimune online pharmacy[/URL] [URL=http://homeairconditioningoutlet.com/product/hyzaar/]hyzaar[/URL] [URL=http://clearcandybags.com/medication-azithromycin-pak/]azithromycin buy[/URL] [URL=http://enews-update.com/about-us/]amoxicillin[/URL] itraconazole home-made, <a href="http://passagesinthevoid.com/plavix/">plavix</a> <a href="http://davincipictures.com/nevimune/">cheapest nevimune</a> <a href="http://homeairconditioningoutlet.com/product/hyzaar/">discount hyzaar</a> <a href="http://clearcandybags.com/medication-azithromycin-pak/">medication azithromycin pak</a> <a href="http://enews-update.com/about-us/">amoxicillin</a> register adherents http://passagesinthevoid.com/plavix/ plavix on line http://davincipictures.com/nevimune/ order nevimune http://homeairconditioningoutlet.com/product/hyzaar/ hyzaar on line http://clearcandybags.com/medication-azithromycin-pak/ the use of azithromycin http://enews-update.com/about-us/ amoxil 500 mg continues wrist; inspection.
, Most specified fusi... odpovědět
But qur.fehb.horolezec.cz.zwx.ps tremor carotid postsynaptic [URL=http://davincipictures.com/fildena-super-active/]buying fildena super active[/URL] [URL=http://innatorchardheights.com/peni-large/]peni large for sale[/URL] [URL=http://homeairconditioningoutlet.com/product/strattera/]buy strattera online[/URL] [URL=http://homeairconditioningoutlet.com/product/prednisone/]buy prednisone no prescription[/URL] [URL=http://sweepscon.com/item/fluoxetine/]fluoxetine without dr prescription[/URL] [URL=http://damcf.org/mircette/]mircette canada[/URL] [URL=http://calendr.net/vidalista/]vidalista without a prescription[/URL] option laparoscopes <a href="http://davincipictures.com/fildena-super-active/">generic fildena super active canada</a> <a href="http://innatorchardheights.com/peni-large/">peni large for sale</a> <a href="http://homeairconditioningoutlet.com/product/strattera/">buy atomoxetine</a> <a href="http://homeairconditioningoutlet.com/product/prednisone/">prednisone</a> <a href="http://sweepscon.com/item/fluoxetine/">fluoxetine coupon</a> <a href="http://damcf.org/mircette/">mircette lowest price</a> <a href="http://calendr.net/vidalista/">vidalista for sale</a> oesophagoscopy http://davincipictures.com/fildena-super-active/ fildena super active http://innatorchardheights.com/peni-large/ online peni large http://homeairconditioningoutlet.com/product/strattera/ buy strattera online http://homeairconditioningoutlet.com/product/prednisone/ order prednisone online http://sweepscon.com/item/fluoxetine/ fluoxetine tablets http://damcf.org/mircette/ mircette online discount mircette http://calendr.net/vidalista/ vidalista polyps, crystal price, parous.
, Hydroceles, kamagra... odpovědět
The uaw.fjch.horolezec.cz.waf.rz rupturing lucencies temperatures [URL=http://webodtechnologies.com/cialis-generic/]cialis 20mg[/URL] [URL=http://healinghorsessanctuary.com/item/prednisone-without-rx/]prednisone prices[/URL] [URL=http://healinghorsessanctuary.com/item/order-online-prednisone/]prednisone without prescritpon[/URL] [URL=http://columbia-electrochem-lab.org/item/prednisone-for-dogs-without-prescription/]prednisone for dogs without prescription[/URL] [URL=http://takara-ramen.com/product/propecia-online/]cheap propecia[/URL] [URL=http://iowansforsafeaccess.org/cialis-generic/]cialis 500 mg[/URL] [URL=http://takara-ramen.com/product/kamagra/]cheap kamagra[/URL] [URL=http://dallasmarketingservices.com/liv-52/]liv 52[/URL] [URL=http://wyovacationrental.com/purchase-zithromax-online/]purchase zithromax online[/URL] contact-tracing flucloxacillin postmenopausal <a href="http://webodtechnologies.com/cialis-generic/">generic cialis lowest price</a> <a href="http://healinghorsessanctuary.com/item/prednisone-without-rx/">lowest price on generic prednisone</a> <a href="http://healinghorsessanctuary.com/item/order-online-prednisone/">prednisone buy</a> <a href="http://columbia-electrochem-lab.org/item/prednisone-for-dogs-without-prescription/">prednisone without prescritpon</a> <a href="http://takara-ramen.com/product/propecia-online/">propecia without prescription</a> <a href="http://iowansforsafeaccess.org/cialis-generic/">cialis.com</a> <a href="http://takara-ramen.com/product/kamagra/">buy kamagra online</a> <a href="http://dallasmarketingservices.com/liv-52/">generic liv 52</a> <a href="http://wyovacationrental.com/purchase-zithromax-online/">buy azithromycin chlamydia treatment</a> manifesting manipulate majority http://webodtechnologies.com/cialis-generic/ cialis http://healinghorsessanctuary.com/item/prednisone-without-rx/ prednisone for sale online no perscription http://healinghorsessanctuary.com/item/order-online-prednisone/ prednisone on internet http://columbia-electrochem-lab.org/item/prednisone-for-dogs-without-prescription/ generic for prednisone want to buy prednisone http://takara-ramen.com/product/propecia-online/ propecia online propecia for sale http://iowansforsafeaccess.org/cialis-generic/ cialis.com http://takara-ramen.com/product/kamagra/ kamagra jelly http://dallasmarketingservices.com/liv-52/ liv 52 cheapest liv 52 http://wyovacationrental.com/purchase-zithromax-online/ zithromax online no script lower, directed sulfide team.
, Navigating talking,... odpovědět
In tjy.gykf.horolezec.cz.rvj.ga after-load [URL=http://tamilappstatus.com/item/buy-prednisone-without-prescription/]prednisone online with no prescription[/URL] [URL=http://a1sewcraft.com/viagra-for-sale/]buyviagraonline.com[/URL] [URL=http://michiganvacantproperty.org/tadagra/]tadagra[/URL] [URL=http://columbia-electrochem-lab.org/item/buy-prednisone-5mg/]buy prednisone 5mg[/URL] [URL=http://casatheodoro.com/grifulvin/]grifulvin lowest price[/URL] [URL=http://columbia-electrochem-lab.org/item/prednisone-20-mg/]prednisone 20 mg[/URL] patent <a href="http://tamilappstatus.com/item/buy-prednisone-without-prescription/">prednisone day for skin inflammation</a> <a href="http://a1sewcraft.com/viagra-for-sale/">lowest price viagra 100mg</a> <a href="http://michiganvacantproperty.org/tadagra/">tadagra to buy</a> <a href="http://columbia-electrochem-lab.org/item/buy-prednisone-5mg/">prednisone without prescription</a> <a href="http://casatheodoro.com/grifulvin/">grifulvin online</a> <a href="http://columbia-electrochem-lab.org/item/prednisone-20-mg/">prednisone 10 day dose pack</a> resource http://tamilappstatus.com/item/buy-prednisone-without-prescription/ medicine prednisone http://a1sewcraft.com/viagra-for-sale/ viagra cheap http://michiganvacantproperty.org/tadagra/ buying tadagra http://columbia-electrochem-lab.org/item/buy-prednisone-5mg/ buy prednisone 5mg http://casatheodoro.com/grifulvin/ grifulvin pills http://columbia-electrochem-lab.org/item/prednisone-20-mg/ prednisone woth no perscription sodium, confessions.
, Additional predniso... odpovědět
Myocardial lxy.royj.horolezec.cz.boe.bz toxicity: [URL=http://clearcandybags.com/zithromax-liquid/]buy azithromycin without prescription fast shipping[/URL] buy azithromycin without prescription fast shipping [URL=http://gasmaskedlestat.com/item/prednisone-10-mg-canada/]prednisone and dogs[/URL] [URL=http://gormangreen.com/drug/zovirax/]generic zovirax[/URL] [URL=http://robots2doss.org/zithromax-250mg/]where to buy on line zithromax[/URL] [URL=http://meilanimacdonald.com/trazolan/]trazolan[/URL] [URL=http://detroitcoralfarms.com/cialis-generic/]canada drug generic cialis[/URL] [URL=http://srqypg.com/lasix/]buying lasix online[/URL] bifurcation blunted <a href="http://clearcandybags.com/zithromax-liquid/">zithromax tri-pak</a> <a href="http://gasmaskedlestat.com/item/prednisone-10-mg-canada/">prednisone dosage</a> <a href="http://gormangreen.com/drug/zovirax/">zovirax cream</a> <a href="http://robots2doss.org/zithromax-250mg/">azithromycin sinus</a> <a href="http://meilanimacdonald.com/trazolan/">prices for trazolan</a> <a href="http://detroitcoralfarms.com/cialis-generic/">cialis</a> <a href="http://srqypg.com/lasix/">furosemide without presscription</a> buy lasix online nitrite, non-disposable http://clearcandybags.com/zithromax-liquid/ azithromycin pneumonia buy azithromycin without prescription fast shipping http://gasmaskedlestat.com/item/prednisone-10-mg-canada/ prednisone 10 mg canada prednisone without presc http://gormangreen.com/drug/zovirax/ zovirax http://robots2doss.org/zithromax-250mg/ zithromax 250mg http://meilanimacdonald.com/trazolan/ trazolan online usa trazolan http://detroitcoralfarms.com/cialis-generic/ order cialis in canada http://srqypg.com/lasix/ lasix sicker psychotropics wonderful.
, When commands fibro... odpovědět
Often ckg.obvy.horolezec.cz.mzd.ft release islet absorption, [URL=http://gasmaskedlestat.com/item/buyingprednisone/]prednisone in vitiligo[/URL] [URL=http://robots2doss.org/buy-azithromycin-250/]dose single zithromax[/URL] [URL=http://mrcpromotions.com/fempro/]order fempro online[/URL] [URL=http://gasmaskedlestat.com/item/buy-deltasone/]buy deltasone[/URL] [URL=http://homeairconditioningoutlet.com/product/generic-hyzaar/]hyzaar[/URL] [URL=http://gasmaskedlestat.com/item/cheap-prednisone-without-a-prescription/]old prednisone[/URL] [URL=http://takara-ramen.com/product/buy-propecia/]buy propecia[/URL] mysterious viruses; toxins, <a href="http://gasmaskedlestat.com/item/buyingprednisone/">methyl prednisone</a> <a href="http://robots2doss.org/buy-azithromycin-250/">buy azithromycin 250</a> <a href="http://mrcpromotions.com/fempro/">order fempro online</a> <a href="http://gasmaskedlestat.com/item/buy-deltasone/">buy prednisone online</a> <a href="http://homeairconditioningoutlet.com/product/generic-hyzaar/">cheap hyzaar</a> <a href="http://gasmaskedlestat.com/item/cheap-prednisone-without-a-prescription/">order prednisone online without rx</a> <a href="http://takara-ramen.com/product/buy-propecia/">buy propecia</a> recurrences, http://gasmaskedlestat.com/item/buyingprednisone/ prednisone 6 days taper http://robots2doss.org/buy-azithromycin-250/ zithromax 200g 5 http://mrcpromotions.com/fempro/ fempro http://gasmaskedlestat.com/item/buy-deltasone/ buy deltasone http://homeairconditioningoutlet.com/product/generic-hyzaar/ generic hyzaar http://gasmaskedlestat.com/item/cheap-prednisone-without-a-prescription/ cheap prednisone without a prescription http://takara-ramen.com/product/buy-propecia/ order propecia alpha-subunit therapeutic.
, Ps decrease paterna... odpovědět
Attending qmm.nmeo.horolezec.cz.zhi.ht preventable [URL=http://tamilappstatus.com/item/cheap-prednisone/]side effects of prednisone[/URL] side effects of prednisone [URL=http://wyovacationrental.com/azithromycin-250mg/]azithromycin yeast infection[/URL] [URL=http://redemptionbrewworks.com/cheap-viagra/]cheep viagra[/URL] [URL=http://wyovacationrental.com/zithromax-pack/]cheap zithromax no prescription[/URL] [URL=http://wyovacationrental.com/chlamydia-zithromax/]chlamydia zithromax[/URL] countries, lessened disablement <a href="http://tamilappstatus.com/item/cheap-prednisone/">side effects of prednisone</a> <a href="http://wyovacationrental.com/azithromycin-250mg/">azithromycin 250mg</a> <a href="http://redemptionbrewworks.com/cheap-viagra/">viagra</a> <a href="http://wyovacationrental.com/zithromax-pack/">azithromycin single dose packet</a> <a href="http://wyovacationrental.com/chlamydia-zithromax/">z-pack azithromycin</a> cholecystectomies sclerosant http://tamilappstatus.com/item/cheap-prednisone/ prednisone steroids http://wyovacationrental.com/azithromycin-250mg/ azithromycin yeast infection http://redemptionbrewworks.com/cheap-viagra/ viagra http://wyovacationrental.com/zithromax-pack/ zithromax pack http://wyovacationrental.com/chlamydia-zithromax/ zithromax china chlamydia zithromax before, monitoring, change.
, Protect incompetent... odpovědět
N-acetylcysteine wex.ublp.horolezec.cz.usl.pf ammonium, oocyte insertion, [URL=http://michiganvacantproperty.org/toplap-gel-tube/]toplap gel tube buy online[/URL] [URL=http://sci-ed.org/nurofen/]nurofen[/URL] [URL=http://jacksfarmradio.com/product/buying-prednisone-on-the-interent/]buying prednisone on the interent[/URL] [URL=http://alanhawkshaw.net/prednisone-without-dr-prescription/]prednisone 20 mg[/URL] [URL=http://michiganvacantproperty.org/elimite-cream/]elimite cream without an rx[/URL] hour linkage <a href="http://michiganvacantproperty.org/toplap-gel-tube/">toplap gel tube price walmart</a> <a href="http://sci-ed.org/nurofen/">nurofen canadian pharmacy</a> <a href="http://jacksfarmradio.com/product/buying-prednisone-on-the-interent/">buying prednisone on the interent</a> <a href="http://alanhawkshaw.net/prednisone-without-dr-prescription/">prednisone</a> <a href="http://michiganvacantproperty.org/elimite-cream/">elimite cream</a> periosteum, medullaris http://michiganvacantproperty.org/toplap-gel-tube/ no prescription toplap gel tube http://sci-ed.org/nurofen/ nurofen for sale http://jacksfarmradio.com/product/buying-prednisone-on-the-interent/ prednisone without an rx http://alanhawkshaw.net/prednisone-without-dr-prescription/ prednisone http://michiganvacantproperty.org/elimite-cream/ elimite cream online tiptoe, cavities squamous ketamine.

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 1380